Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Budynek Zespołu Szkol w Serokomli

Orlik przy budynku szkoły

Pierwszy Rajd Martyrologii Poległych Lubelszczyzny

Uczniowie  klas ósmych, dyrekcja oraz nauczyciele Zespołu Szkół w Serokomli wraz z Ministrem Edukacji i Nauki Przemysławem Czarnkiem wzięli udział w pierwszym rowerowym rajdzie „Martyrologii Poległych Lubelszczyzny” wiodącym z Kocka do Adamowa. 

Trasa szlaku martyrologii miała przybliżyć uczestnikom pamięć o ofiarach II wojny światowej.

Trasa  biegła przez miejscowości znane z okrutnych i bezwzględnych działań hitlerowskich organizacji .

Na szlaku, w miejscach upamiętniających poległych w – Talczynie, Nowinach, Bronisławowie Dużym, Józefowie Dużym oraz Zakępiu zapalono znicze oraz przekazano najważniejsze informacje o historii odwiedzanych miejsc martyrologii. 

W rajdzie uczestniczyło około 150 osób.  Organizatorem rajdu był Dom Kultury im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Kocku we współpracy z Burmistrzem Miasta Kock Tomaszem Futerą, Wójtem Gminy Serokomla Piotrem Chabrem, Wójtem Gminy Borki Radosławem Sałatą oraz Wójtem Gminy Adamów Karolem Ponikowskim. Patronat nad wydarzeniem objął Minister Edukacji i Nauki.