Pasowanie na czytelnika 2021

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
15 lutego 2021

 Dnia 10 lutego 2021 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników.  

Aby zachować właściwy dystans między osobami, uroczystość rozpoczęła się na hali. Uczniowie klasy II a z wychowawczynią zaprezentowały przygotowaną  inscenizację             „ Rzepki „ Juliana Tuwima. Uczniowie odgrywali role występujących w utworze postaci, wykorzystując przygotowane wcześniej rekwizyty i stroje. W trakcie czytania wierszyka do pomocy w wyrywaniu tytułowej rzepki przyłączały się kolejne postacie aby na zakończenie, zgodnie z jego treścią upaść wspólnie na podłogę. Występ bardzo zaciekawił pierwszoklasistów.                                                                                                                   Dalsza część spotkania odbyła się w bibliotece szkolnej dla każdej z klas pierwszych indywidualnie.  Dzieci odbyły podróż między półkami, podczas niej dowiedziały się jakie są zbiory w bibliotece oraz z jakich pomieszczeń się składa. Uczestnicy odgadywali zagadki związane z postaciami ze znanych bajek, tytuły na podstawie wysłuchanych fragmentów.
Po pogadance o konieczności właściwego obchodzenia się z książkami przeprowadzano uroczyste ślubowanie. Pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie, że będą chętnie czytać i szanować książki Po nim nastąpiło pasowanie dzieci na czytelników biblioteki. Nowi czytelnicy otrzymali dyplomy i zakładki do książek.

Następnie zostali zapoznani z zasadami udostępniania księgozbioru i mogli wypożyczyć pierwszą książkę. W wyborach pomagała pani wychowawczyni i bibliotekarka. Każde dziecko wyszło z biblioteki z książką.                                                                                            

Celem tej uroczystości było kształtowanie kultury czytelniczej poprzez zainteresowanie książką oraz pozyskanie nowych czytelników. 

                                                                                            Renata Cąkała – nauczyciel bibliotekarz

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie