Egzaminy ósmoklasistów 2021

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
7 czerwca 2021

Tegoroczne egzaminy ósmoklasistów odbywały się w reżimie sanitarnym, zgodnie z wytycznymi przygotowanymi wspólnie przez Centralną Komisję Egzaminacyjną i Ministerstwo Edukacji Narodowej, a zatwierdzone przez  Główny Inspektorat Sanitarny. 

. Obowiązywał zakaz gromadzenia się przed szkołą, uczniowie wchodzili do szkoły kilkoma wejściami, a przed wejściem do sali egzaminacyjnej musieli obowiązkowo zdezynfekować ręce. Maseczkę mogli zdjąć dopiero podczas rozwiązywania testu, gdy obok nich nie było nikogo z komisji.

Uczniowie rozwiązywali testy egzaminacyjne przez trzy dni. We wtorek 25 maja odbył się egzamin z języka polskiego, w arkuszu znalazła się lektura ,,Pan Tadeusz” i rozprawka o poznawaniu siebie. Z matematyką uczniowie zmierzyli się w środę 26 maja. Było trochę geometrii, ułamki, sporo zadań typu Prawda/Fałsz. W czwartek 27 maja odbył się egzamin z języka angielskiego. W wypracowaniu trzeba było opisać plakat i wrażenia, jakie na nas zrobił, było też tłumaczenie tekstu o kostce Rubika.

Jak nasi uczniowie rozwiązali poszczególne testy? Tego dowiemy się 02 lipca, gdy zostaną ogłoszone Ogólnopolskie Wyniki Egzaminu Ósmoklasisty. Tego samego dnia również uczniowie poznają swoje wyniki, natomiast zaświadczenia o wynikach egzaminu otrzymają dopiero 09 lipca.
Małgorzata Wójcik

 

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie