W hołdzie Rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
19 maja 2021

Widowisko słowno-muzyczne „Pilecki. Życie wypełnione Polską” to forma upamiętnienia i oddania hołdu Rotmistrzowi. Spektakl został zorganizowany z okazji 120. rocznicy urodzin Witolda Pileckiego.

Spektakl to muzyczna opowieść przetykana wspomnieniami i fragmentami listów Pileckiego. W widowisku wystąpili artyści Teatru Muzycznego „Od Czapy” pod kierunkiem Marcina i Lidii Pospieszalskich. Wydarzenie zorganizowało Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Polskim Radiem oraz Fundacją Sztafeta.

W celu upamiętnienia Witolda Pileckiego nauczyciele Zespołu Szkół w Serokomli na lekcjach z wychowawcą przybliżyli uczniom sylwetkę Rotmistrza, który pracował jako oficer wywiadu dla II Korpusu Andersa i polskiego rządu w Londynie, oraz wyświetlili im fragmenty koncertu ,, Pilecki. Życie wypełnione Polską”. Ta postać została również omówiona na lekcjach historii.

Koncert można obejrzeć na profilu MEiN na Facebooku. Materiał jest dostępny również w serwisie YouTube https://www.youtube.com/watch?v=ip37DRwdUcs.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie