Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Budynek Zespołu Szkol w Serokomli

Orlik przy budynku szkoły

Wizyta Szkolnego Koła Wolontariatu w ,,Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt''.

W dniu 03.06.2024 r. członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu ( uczniowie klas VII a, VII b i VIII a) wraz z opiekunami p. Agnieszką Gałązka i p. Iwoną Kociel odwiedzili ,,Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt’’ w Nowodworze. 

Trzy tygodnie przed wyjazdem przy współpracy Szkolnego Koła Wolontariatu i Samorządu Uczniowskiego odbyła się dyskoteka charytatywna połączona ze zbiórką karmy dla zwierząt.

Głównym celem wycieczki było przekazanie zebranej karmy, kształtowanie właściwego postępowania ze zwierzętami, rozwijanie  postawy szacunku i empatii wobec zwierząt. Wycieczka  miała też za zadanie uwrażliwić wolontariuszy na los bezdomnych zwierząt. Podczas wycieczki wolontariusze dowiedzieli się jak funkcjonuje schronisko, zobaczyli jak wyglądają pomieszczenia dla psów. Zwiedzali poszczególne klatki ze zwierzętami. Były wśród nich psy agresywne, robiące dużo hałasu, ale były i spokojne, chowające się przed ludźmi. 

Wizyta w schronisku była niezwykłym przeżyciem. Uświadomiła wolontariuszom, że los tych zwierząt w dużym stopniu zależy od człowieka, który często je krzywdzi. Uczniowie obiecali sobie, że będą kochać zwierzęta, opiekować się nimi i pomagać w razie potrzeby.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom oraz członkom Samorządu Uczniowskiego za włączenie się w akcję zbiórki karmy dla zwierząt!

Szkolne Koło Wolontariatu dziękuje wójtowi gminy Serokomla panu Piotrowi Chabrowi oraz pracownikom gminy za umożliwienie uczniom wyjazdu do schroniska.

 

Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu
Agnieszka Gałązka, Iwona Kociel