Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Budynek Zespołu Szkol w Serokomli

Orlik przy budynku szkoły

Dnia Życzliwości i Pozdrowień

W dniu 21 listopada cała społeczność Zespołu Szkół w Serokomli włączyła się o obchody Dnia Życzliwości i Pozdrowień.

 

Dzień ten miał służyć promowaniu idei pokoju na całym świecie, poprzez okazywanie innym przyjemnych, pozytywnych emocji. Tego dnia uczniowie poprzez Pocztę Życzliwości i Pozdrowień przesyłali sobie miłe pozdrowienia, a Samorząd Uczniowski dostarczał je adresatom. Na korytarzach szkoły, podczas przerw, panowała miła i życzliwa atmosfera wśród uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Kolor życzliwości (żółty)- widać było we wszystkich częściach szkoły. Drzwi do klas były ozdobione pomysłowymi dekoracjami. Dzieci z grup przedszkolnych wykonały przepiękne prace plastyczne, tematycznie związane ze świętem. 

Z okazji tego dnia  zorganizowano wymianę pocztówkową ze szkołami z całej Polski! Każde województwo reprezentuje jedna szkoła. Na korytarzu szkolnym można podziwiać mapę Polski z zaznaczonymi miejscowościami, które wzięły udział w akcji “Życzliwość ślemy w Polskę” oraz otrzymane pocztówki od uczestników akcji..

Mamy nadzieję, że okazywanie życzliwości nie będzie tylko od święta, ponieważ wszyscy wiemy, jak ważna jest potrzeba szacunku, serdeczności i uśmiechu.

Organizatorzy akcji szkolnej:

Zespół pomocy psychologiczno pedagogicznej
Samorząd Uczniowski